Konečné vyjádření vedení k ukončení provozu serveru SFB-RP

Odpovědět
rayczech
Lead Administrator
Lead Administrator
Kontaktovat uživatele:

Konečné vyjádření vedení k ukončení provozu serveru SFB-RP

Příspěvek od rayczech » úte říj 30, 2018 12:28 am

Obrázek

Vážené hráčky, vážení hráči,

toto je s největší pravděpodobností poslední oznámení, které vydávám, proto omluvte jeho délku, nestručnost a zároveň i trochu prvky nostalgie a vzpomínek.

Ačkoliv to pro nás nebyl jednoduchý krok, po projednání a zhodnocení situace jsme se rozhodli o ukončení provozu serveru SFB-RP.

Prvně, než se vůbec dostanu k důvodům, které uzavírají kapitolu SFB-RP, dovolte mi, poděkovat Vám, Vám všem kteří jste stáli po boku SFB-RP v dobách dobrých i zlých, v dobách, kdy na serveru hrálo hráčů pomálu, ale i v dobách, kdy počty hráčů na serveru atakovaly trojciferná čísla.
Pro většinu z nás byl SA:MP Roleplay kapitolou života v době puberty/dospívání/adolescence, kdy jsme společně trávili na jednom serveru, jednom gamemodu, jedné herní zóně nespočet desítek/stovek/tisíců hodin a využívali volného času takovým způsobem, který většinu z nás omrzel až po hodně dlouhé době.

Dost často mi vrtalo v hlavě, jak rychle čas na Roleplay serverech utíká a kolik hodin je člověk schopen u hry prosedět.. přecejenom, většina z nás byla vychována na RZE/Freeroam serverech, kde nahrát tisíc hodin bylo obdivuhodné číslo a byly důvody k oslavám.. ale kolik lidí mělo přes tisíc hodin na SFB? Desítky? Ne-li více. Roleplay pohltil nás všechny a když jsem zpětně počítal, kolik dní/týdnů/měsíců života jsme ve výsledku na Roleplayi strávili, docela dost mě to překvapilo.. ale na druhou stranu, na počtu strávených hodin se najdou i určitá pozitiva, na které budu rád vzpomínat..
Pár dní zpátky jsem se vlastně zamyslel, jak by dokázalo jedno malé rozhodnutí z minulosti ovlivnit budoucnost.. když jsem zde začínal, dostal jsem ban za s0beit od Gujina.. jenom díky shodě náhod a pro mě do dnes nepochopitelného unbanu, který jsem i přes jasné důkazy dostal, jsem nyní zde.. kdybych v té době unban nedostal, pravděpodobně bych o SFB už nikdy neslyšel a všechno by bylo jinak.. ale dost bylo historie. Nám všem SFB něco dalo, i vzalo.. kamarády, zkušenosti, hodiny zábavy.. ale i spoustu času a nervů.

Proč to teda vlastně chceme ukončit, když tu o SFB tak básním?

Bude to znít možná egoisticky, ale SFB dosáhlo svého cíle a pomyslně protnulo cílovou pásku mnoholetého závodu, který vedl jak přes kopce, rovinky, strmé pády, .... SFB zažilo mnoho, možná usnulo na vavřínech, možná ne vždy bylo vynaloženo všechno proto, aby server upaloval ve vývoji dopředu, ale vždy tu pro vás byli lidi, kteří dobrovolně, většinou bez nároku na odměnu, trávili svůj volný čas s vámi, starali se o Vaší zábavu a společně tvořili jednu velkou komunitu.. ať to byli lidi, kteří pro vás něco znamenali nebo jste je naopak nesnášeli, právě těm patří můj dík a uznání.
Pokud pro vás ani toto není adekvátním důvodem.. SFB v1.3 oslavilo v září pětileté narozeniny.. za dobu pěti let tento projekt dokázal zabavit stovky hráčů, dokázal předat radost ze hraní, přežít několik pokusů o ukončení serveru i porazit nespočet konkurenčních serverů.. a to vše především díky komunitě.
Je na čase se posunout dále, nechat ve Vás na tento projekt pouze ty nejlepší vzpomínky a nepřekrývat je již nepříliš povedenými pokusy o obnovení.

Pokud si říkáte, že to není jediný důvod, proč jsme s Kubkem upustili od obnovení SFB, máte pravdu.. každopádně návrhy na ukončení projektu v době jeho největší slávy padaly i z řad admin teamu a bylo pouze na nás, kdy, jak a za jaké okolnosti server vypneme.

Já i Kubko jsme od října začali studovat VŠ, poznali jsme nové lidi, přibyly nám povinnosti, záliby a na SFB by nezbývalo tolik času, kolik bychom chtěli a hlavně kolik by bylo potřeba. A hlavně - je potřeba se posunout dál.

Jediné, co mě v nynější situaci alespoň trochu mrzí je, že nyní už na CZ/SK RP scéně neexistuje pluralita a že veškeří hráči připadli konkurenci, která v rámci konkurenčního boje nehraje fair-play. Psal jsem již mnohokrát, že podporuji zdravou konkurenci a jsem za ni rád.. i nás s Kubkem hnala kupředu a díky tomu se SFB dočkalo mnoha úžasných updatů, na kterých se pracovalo mnoho hodin.. ale bohužel, já ani Kubko nemáme sílu ani chuť účastnit se konkurenčního boje s lidmi, kteří lžou, upravují si pravdu, mažou příspěvky, vydávají se za mě/Kubka a uráží hráče a hlavně - nejsou schopni vést dialog a normálně se bavit.. a potom, co jsem zažil na P-LA TS před pár dny jsem rád, že již nadále nebudu dál členem této komunity, protože díky stylu výchovy, který započal LA-RP, se z hráčů stali nevychovaní pubertální zmetci, kteří vám přes kabely řeknou cokoliv a nemají jakoukoliv špetku respektu.

Vše potřebné bylo již řečeno, ještě jednou, jménem všech hlavních administrátorů, administrátorů, testerů i dalších osob podílejících se na provozu serveru chci poděkovat každému hráči, který tento server navštívil, přiložil pomyslně ruku k dílu a stal se členem naší komunity.

DÍKY ZA 5 LET ZÁBAVY!

rayczech aka ray aka dejvis, ...

SallivieN
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečné vyjádření vedení k ukončení provozu serveru SFB-RP

Příspěvek od SallivieN » úte říj 30, 2018 10:21 pm

Po těch letech co jsem tu strávil jsem kolikrát přemýšlel o tom, že konečně skončím, ale tentokrát to vypadá že to je doopravdy ono. Vím, že s hodně lidma tu jsem měl beef (asi roast) a né vždy jsem byl ten nejlepší, ale řeknu jen to že jsem se snažil. SFB mě dost naučilo, ale bohužel vše dobré musí jednou skončit. Přeji všem hodně štěstí všem s kterými jsem zde hrál a kdo ví? Třeba se někdy setkáme v realitě (větší pravděpodobnost pro ty co zde hrají airsoft) nebo na nějákých streamech / herních serverech. Byla to jízda, sice občas se zádrhely, ale jinak kurva dobrá jízda.

Obrázek

Díky všem těm co rozvíjeli mód a za tak skvělé roky zde strávené za mě a doufám že i za zbytek komunity.

snajp
Admin Level 3
Admin Level 3

Re: Konečné vyjádření vedení k ukončení provozu serveru SFB-RP

Příspěvek od snajp » čtv lis 01, 2018 5:07 pm

K

Odpovědět